loading

به روز رسانی تجهیزات آزمایشگاهی در بندرعباس برای تعیین ماهیت کالا ضرروری است


رییس اتاق بازرگانی بندرعباس با بیان اینکه استان هرمزگان قطب تجاری کشور است و بیش از نیمی از مبادلات کالا از طریق این استان صورت می پذیرد، به روز کردن تجهیزات آزمایشگاهی برای تعیین ماهیت کالا امری ضروری به نظر می رسد که می تواند علاوه بر سرعت پروسه تبادلاتی هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی بندرعباس، محمدامین صباغی زاده در نشست هم اندیشی اتحادیه کارگزاران گمرکی با انجمن آزمایشگاه های همکار و کالیبراسیون اظهار داشت: امکانات آزمایشگاه های موجود در استان در حد استان اقتصادی همانند هرمزگان نیست چرا که بسیاری از کالاها برای تعیین ماهیت به استان های دیگر فرستاده می شود که گاها پروسه آن ماه ها به طول می انجامد.

رئیس اتحادیه کارگزاران گمرکی بندرعباس ادامه داد: آزمایشگاه ها در استان با تمام توان پاسخگوی تجار هستند اما امکاناتشان با توجه به نوع کالا کامل نیست و باید به روز شوند.

رئیس انجمن آزمایشگاه های همکار اتاق بازرگانی بندرعباس نیز در این نشست گفت: نظارت بر آزمایشگا ه ها در سطح استان و همچنین نظارت بر نمونه برداری به درستی انجام می شود.

پورعلیمردان ادامه داد: سه سال است که تعرفه آزمایشگاه ها به روز نشده است و آزمایشگاه ها در سطح استان با توجه به شرایط موجود و چند برابر شدن هزینه ها به سختی امورات خود را پیش می برند.

وی افزود: بدون شک در چنین شرایطی به روز کردن امکانات آزمایشگاهی به سرمایه گذاری هنگفتی نیاز دارد که امید است شرایط آن در استان فراهم شود.

این مسوول ادامه داد: آزمایشگاه های در سطح استان علاوه بر تکریم ارباب رجوع در ساعاتی که تجار نیاز به آزمایشگاه دارند در محل خدمت خود حاضر هستند و هیچ آزمایشگاهی در روزهای پنج شنبه تعطیل نیست.

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=650

اخبار اتاقاخبار استان هرمزگاناخبار اقتصادیاخبار تشکل‌هاسه برگزیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *