تماس با ما : (+98)  0763   

شورای گفتگو


 رییس اتاق بازرگانی بندرعباس مطرح کرد:
 استانداردهای کشور ما با کشورهای هدف صادراتی همخوانی ندارد
 
 رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس گفت: استانداردهای محصولات صادراتی ما با استانداردهای کشور هدف همخوانی ندارد.
 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی بندرعباس، محمدامین صباغی زاده در همجدهمین نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: می توان با کسب اطلاعات از رایزنان اقتصادی کشورهای هدف در خصوص استانداردهای آن کشورمطابق با خواسته آنها محصول صادر کرد.
 وی افزود: پارلمان بخش خصوصی امسال با همتی مضاعف سعی در رفع مشکلات فعالان اقتصادی در مباحث دارد و این در حالی است که مدیران دولتی مربوطه استقبال زیادی از جلسات ندارند و این قاعدتا به نفع استان نیست.
 صباغی زاده با بیان اینکه اتاق از تمام ارگان ها برای حل مشکلات صادراتی دعوت به عمل می آورد،ادامه داد: امید است ارگان های دولتی ذی ربط نیز نهایت همکاری را با بخش خصوصی وفعالان اقتصادی داشته باشند.
 نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس نیز در ادامه این نشست گفت: مبحث استاندارد کالا یک مقوله بین المللی است.
 مهرداد بازرگان افزود: کالا از کشورهای هدف وارد می شود با استانداردهای بین المللی اما باز باید هم در کشورمان استاندارد بگیرد که این رویه درست نیست.
 وی با بیان اینکه ارتباطات باید بین المللی باشد، اضافه کرد: استانداردها باید برای کشورهایی که با هم مراودات تجاری دارند قابل قبول و دارای اعتبار باشد که در این خصوص باید نشست تخصصی و کارشناسی برگزار شود.
 عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس نیز در ادامه این نشست با اشاره به مبحث ضمانت نامه های بانکی و بخشنامه جدید گمرک در سال جدید اظهار داشت: براساس این بخشنامه یکی از شرایط اجازه دریافت ضمانت نامه بانکی برای مواد اولیه واحدهای تولیدی، ماشین آلات خط تولید، قطعات منفصله سی کی دی، قطعات یدکی مورد نیاز کارخانجات تولیدی، شرکتهای دانش بنیان، فعالان مجاز اقتصادی، انواع دارو، لوازم و تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی، بیمارستانی، توانبخشی، تجهیزات کارگاهی، معدنی و همچنین برای کالاهای اساسی (شامل گندم، برنج، شکر، جو، کنجاله، ذرت دامی، روغن و کره) با سررسید حداکثر 15 بهمن 97 تعیین شده است.
 حسن روحانی افزود: همچنین در راستای حمایت از تولیدات داخلی آن دسته از کالاهای وارداتی که دارای حقوق وردی بالای 26درصد هستند مشمول استفاده از این تسهیلات نیستند که واردات خودرو نیز مشمول این بند است و کالاهای اساسی یاد شده و فصل 98 فهرست منظم به کتاب مقررات صادرات و واردات از این بند مستثنی است.
 وی ادامه داد: در این بخشنامه افزون بر این، در راستای توسعه صادرات غیرنفتی کالاهای صادراتی مشمول عوارض با تودیع ضمانت نامه با سررسید حداکثر یکساله قابل ترخیص است.
 روحانی افزود: از آنجا که این ضمانت نامه امسال فقط به کالاهای اساسی اختصاص می یابد و بسیاری از واردات توسط تجار انجام می شود لزوم بازنگری در این قانون امری ضروری است.

میلاد حضرت مهدی (عج)، تصنیف سرخ ترانه های انتظار، بر عموم مسلمین جهان مبارک باد.
 
.......