loading

امکان صادرات ۵۰ میلیارد دلاری فرآورده‌های نفتی


رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به آمار صادرات ۶.۵ میلیارد دلاری فرآورده‌های نفتی طی ۹ ماهه نخست امسال و امکان رسیدن به رقم ۵۰ میلیارد دلاری در صورت ایجاد کردن شرایط در فرصتی ۵ ساله، گفت: باید بدهی دولت به بانک‌ها و بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی تعیین تکلیف شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی هرمزگان حمید رضا حاجی بابایی رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مراسم ۹۰ سالگی اتاق بازرگانی هرمزگان و افتتاح ساختمان جدید آن، اظهار کرد: بزرگ‌ترین مشکل اقتصادی کشور، نوع نگاه به اقتصاد است. حدود دو ماه در مجمع تشخیص مصلحت نظام، بحث سیاست های کلی برنامه هفتم بود و مهم ترین موضوع که اجماع حاصل شد و در همه کارگروه‌ها اجماع بر آن وجود داشت، بحث تغییر نگاه به اقتصاد کشور است.

وی بیان کرد: اقتصاد زمانی در یک کشوری می‌تواند رشد کند که رقابت در آن وجود داشته باشد و حالت اقتصادی، ایجاد شرایط و محیط مناسب برای فعالان اقتصادی مهیا باشد.

به گفته حاجی بابایی، اصل بر این است که اقتصاد کاملا در اختیار مردم باشد و بعضی از حرف ها و حدیث‌هایی که در تاریخ و مذهب ما وجود دارد، بیانگر اقتصاد سالم است. در ضرب المثل « جزای گرانفروش، نخریدن است» وقتی خوب دقت می‌کنیم، مهم ترین عنصر در این موضوع، رقابت است و در رقابتی مناسب، مردم از هر کس که بهتر و ارزان‌تر داد، از آن خرید می‌کنند و این نشانه ضرورت رقابت آفرینی در اقتصاد را نشان می‌دهد.

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=12214

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.