loading

اینفوگرافیک طرح شاخص مدیران خرید (PMI)- اسفند۱۴۰۱


شامخ کل اقتصاد دوره چهل و دوم

Ø شاخص مدیران خرید (تعدیل فصلی نشده) اسفند ماه عدد ۵۶.۷۹ محاسبه شده‌است و فعالیت شرکت‌ها طبق روال پایان سال در اسفند ماه افزایش داشته‌است. در این ماه هر ۵ مولفه اصلی بیشتر از ۵۰ گزارش شده‌اند.

Ø شاخص میزان فعالیت‌های کسب‎‌وکار در اسفندماه (۶۰.۸۱) با شیب نسبتا زیادی افزایش داشته و دومین بیشترین مقدار خود را طی سری ۴۲ دوره به ثبت رسانده‌است.

Ø شاخص میزان سفارشات جدید مشتریان در اسفند ماه (۵۴.۹۷) به بیشترین مقدار طی ۱۰ ماه اخیر از خرداد ماه رسیده‌است، اگرچه شدت افزایش شاخص در مقایسه با اسفند سال‌های قبل کم‌تر است.

Ø شاخص موجودی مواد اولیه یا لوازم خریداری‌شده در اسفند ماه (۵۴.۱۴) طی ۱۲ ماه گذشته از اسفند ۱۴۰۰ بیشترین افزایش را داشته‌است.

Ø شاخص قیمت خرید مواد اولیه و لوازم مورد نیاز در اسفند (۸۷.۶۱) با شیب بیشتری نسبت به ماه قبل افزایش داشته و به بالاترین نرخ ۱۰ ماهه خود از خرداد ماه رسیده‌است.

Ø شاخص موجودی محصول نهایی در انبار یا کارهای معوق و ناتمام (۴۵.۱۸) برای سومین ماه پیاپی همچنان کاهشی است و در ۳۰ماه گذشته از مهر ۹۹ به کمترین میزان خود رسیده‌است.

Ø شاخص میزان فروش کالاها یا خدمات در اسفند ماه (۶۱.۱۸) برای دومین ماه پیاپی بعد از خروج از رکود ۷ماهه خود افزایش داشته و بیشترین نرخ افزایش در سری زمانی ۴۲ماهه خود را ثبت کرده‌است.

شامخ صنعت دوره پنجاه و چهارم

Ø شاخص مدیران خرید صنعت (تعدیل فصلی نشده) در اسفند ماه عدد ۵۹.۵۱ به‌دست آمده‌است و بیشترین میزان ۹ماهه اخیر از تیر را ثبت کرده و حاکی از دومین ماه پیاپی رونق در فعالیت‌های بخش صنعت است. در این ماه همه مؤلفه‌های اصلی افزایش داشتند اما موجودی مواد اولیه و میزان استخدام تقریبا در مرز خنثی ۵۰ قرار داشتند.

Ø شاخص موجودی مواد اولیه خریداری‌شده در اسفند ماه (۵۰.۲۵) بعد از ۸ماه کاهش و رکود، در برخی از صنایع وضعیت بهتری داشته و شاخص در محدوده خنثی ۵۰ قرار گرفته‌است.

Ø شاخص میزان صادرات کالا در اسفندماه (۵۶.۷۸) بیشترین افزایش رشد را داشته و به بالاترین نرخ افزایش در طی سری زمانی ۵۴ دوره‌ رسیده‌است.

Ø شاخص موجودی محصول نهایی در انبار در اسفند ماه (۴۲.۴۴) برای سومین ماه پیاپی کاهش داشته و کمترین مقدار خود از فروردین ماه ۱۳۹۸ رسیده‌است.

شاخص میزان فروش محصولات در اسفند (۶۴.۲۴) در ۳۴ماه گذشته به بیشترین مقدار از خرداد ماه سال ۱۳۹۹ رسیده‌است.

فایل ضمیمه

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=12935

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.