loading

حمایت اتاق بازرگانی هرمزگان از ایجاد انجمن تخصصی اقتصادی همه جانبه است


رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان گفت: حمایت اتاق بازرگانی هرمزگان از ایجاد انجمن تخصصی اقتصادی به صورت همه جانبه حمایت می کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی هرمزگان، محمدرضا صفا در همایش تجلیل از پیشکسوتان کارگزاران و ترخیصکاران امور گمرکی استان اظهار داشت: واردات و صادرات کالا از جریان‌های تجاری مهم در هر کشور است که می تواند چرخ اقتصاد را به گردش در آورد و موجب رونق تجاری گردد.

وی افزود: اتاق بازرگانی هرمزگان در دوره نهم با شعار اتاق شیشه ای و شفاف توانست اعتماد فعالان اقتصادی را به دست آورد و جایگاه خود را در استان تقویت نماید و یکی از اهداف مهم اتاق بازرگانی هرمزگان تقویت و ایجاد تشکل های تخصصی در اتاق بازرگانی است که با همت بلند فعالان اقتصادی و پیگیری دست اندرکاران اتاق در حال حاضر اتاق بازرگانی هرمزگان دارای ۱۱ تشکل اقتصادی و ۱۲ کمیسیون تخصصی است.

صفا ادامه داد: در برهه کنونی که فعالان اقتصادی به دلیل نوسانات اقتصادی و قوانین دست و پاگیر امورات خود را به سختی به پیش می برند اتاق با همدلی و تعامل مسوولان و همراهی بی نظیر فعالان اقتصادی توانسته است بسیاری از مشکلات و موانع در حوزه گمرکی و سایر حوزه ها … را برطرف نماید.

صفا تاکید کرد: بدون شک فعالان اقتصادی از اجرای قوانین و مقررات استقبال می کنند اما اگر جایی قانون می تواند انعطاف خاصی از خود داشته باشد مسوولان باید آن را اعمال کنند.

وی تاکید کرد: اتحادیه ها و تشکل ها علاوه بر افزایش نرخ مشارکت های اجتماعی، با همفکری یکدیگر می توانند مطالبات فعالان اقتصادی را در این زمینه به صورت تخصصی جمع بندی و پیگیری کنند و اتحادیه کارگزاران گمرکی به عنوان یک اتحادیه تخصصی و کلیدی بدون شک نقش مهمی در رفع مشکلات این حوزه دارد.

رییس اتاق بازرگانی هرمزگان تصریح کرد: اتاق با تمام توان از ظرفیت های موجود برای تشکیل اتحادیه های تخصصی و اقتصادی در استان حمایت خواهد کرد.

وی همچنین به نمایندگی از بخش خصوصی از تلاش ها و زحمات تمام پیشکسوتان عرصه اقتصاد به ویژه کارگزاران گمرکی و ترخیصکاران و ریاست اتحادیه کارگزاران تشکر و قدردانی به عمل آورد.

در پایان این مراسم از تنی چند از پیشکسوتان این عرصه با اهدا لوح قدردانی به عمل آمد.

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=10383

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *