loading

خرمای کلیته


خرمای کلوته یا کلیته شباهت زیادی به خرمای مضافتی دارد و وجه تمایز این دو رقم خرما را می توان در رنگ روشن تر خرمای کلوته دانست . خرمای کلوته دارای رنگی متمایل به قهوه ای تیره می باشد. خرما کلوته دارای بافتی نرم و مرطوب می باشد و گوشت این میوه در دهان به راحتی باز می شود. یکی از مرغوب ترین انواع خرما در هرمزگان می باشد و با توجه به مرغوبیتی که دارد توانسته علاقه مندان زیادی را شیفته خود کند . خرمای کلوته از نمونه ارقام خرمای نوع تر می باشد و دارای شهد و شیره فراوانی می باشد.

بهترین شرایط نگهداری برای خرمای کلوته در محیطی خشک و بین دمای صفر تا پنج درجه سانتی گراد می باشد.

کلوته از نوع میان رس است که در ماه‌ شهریور وارد بازار می‌شود. این میوه از نوع درشت می‌باشد . همواره این خرما دارای بازار داخلی و بین‌المللی مناسبی بوده به طوری که یکی از مهمترین واردکنندگان این خرما کشور تاجیکستان می‌باشد.


قد این خرما حدود ۲٫۵ تا ۳٫۵ سانتی متر متفاوت است که بسته به محل برداشت قد خرما متفاوت است. بصورت کلی رطوبت خرما کلیته را بین ۲۲ تا ۱۴ درصد متغیر می دانند که باز هم این موضوع به شرایط آب و هوایی محل کشت و زمان برداشت و کیفیت خرما کلیته وابسته است. طعم خرما کلیته بسیار عالی است و به همین دلیل در بین مردم شهرت خوبی دارد. این خرما به همراه  خرما مضافتی در ماه مبارک رمضان بیشترین فروش را تجربه می کند. به همین دلیل قیمت آن در ماه مبارک رمضان کمی بالاتر از دیگر فصول سال می باشد.

خرما کلیته دارای طبعی بسیار گرم است و به همین دلیل برای افرادی که دارای طبع سرد هستند بسیار مناسب است. این خرما از ارزشمند ترین خرماهای ایران از نظر اقتصادی و تجاری است و به عنوان یکی از مهم ترین محصولات کشاورزی ایران هم شناخته می شود.

تنوع خرما کلیته زیاد است بصورتی که در اغلب مناطق خرما خیز ایران نخلستان های خرما کلیته دیده می شود و در هر منطقه تقریبا گونه های این خرما کمی متفاوت هستند که این تفاوت به دلیل شکل و اندازه این خرما می باشد

خرما کلیته را بصورت های مختلفی مصرف می کنند که بعد از شستشو این خرما از آن برای مصرف به عنوان میان وعده، پیش غذا و یا با جدا کردن هسته آن و آماده کردن خرما به شکل های مختلف مانند خرما بریده بریده شده و یا قطعه قطعه شده و یا خرما خمیر شده در بسیاری از کیک ها و خوراکی ها از آن استفاده می شود. از شیره این خرما نیز برای تولید انواع نوشیدنی و الکل صنعتی استفاده می شود و کاملا خرما مفیدی است.

خرما کلیته دارای مواد معدنی و آهن فراوان و ویتامین های گروه B ، C و A می باشد که نه تنها برای سلامت پوست و مو مناسب است بلکه برای افرادی که دارای ضعف جسمانی هستند و یا دچار بیماری هایی مانند کم خونی، زخم های داخلی و یا مشکلات گوارشی هستند نیز بسیار مفید است. مصرف روزانه حداقل ۳ تا ۵ عدد از خرما کلیته می تواند انرزی زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=3920

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.