loading

درخواست رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان از وزیر اقتصاد/حق‌ پارسیان از آلایندگی پارس‌جنوبی به استان پرداخت شود


درخواست رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان از وزیر اقتصاد/حق‌ پارسیان از آلایندگی پارس‌جنوبی به استان پرداخت شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان هرمزگان، با اشاره به اثبات انتشار آلایندگی‌های پارس‌جنوبی به پارسیان خواستار پرداخت حق آلایندگی به استان شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی هرمزگان، محمدرضا صفا رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان هرمزگان در هفتاد و پنجمین شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان، که با حضور احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، اظهارداشت: استان هرمزگان دروازه اقتصادی کشور و ظرفیت‌های زیرساختی و توان طبیعی آن، نماد توانایی اقتصادی ملی جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: مسائل و موانع اقتصادی هرمزگان، عمدتا دارای ماهیت غیرمنطقه‌ای و حل این مسائل محرک، گشاینده و تسهیل‌گر اقتصادی ملی است.

رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان، بیان‌کرد: عمده‌ی خواسته‌های فعالان اقتصادی، اتاق بازرگانی استان در چهار محور خلاصه می‌شود که نخستین مطالبه‌ی ما صدور اجازه‌ تردد خودروهای با پلاک منطقه آزاد قشم و کیش در پهنه جغرافیایی استان هرمزگان است.

صفا عنوان‌‌کرد: ما درخواست داریم در انتقال پرونده‌های مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقیِ فعال در استان هرمزگان به اداره کل امور مالیاتی استان تسریع شود تا مردم استان از مزایای درآمدهای مالیاتی استان بهره‌مند شوند.

وی تصریح‌کرد: پرداخت عوارض آلایندگی ناشی از فعالیت‌های صنعتی پارس جنوبی به شهرستان پارسیان دیگر مطالبه‌ی ما است که علی‌رغم تایید گسترش دامنه آلودگی به این شهرستان و ابلاغ آن به سازمان امور مالیاتی، تاکنون اجرایی نشده است.

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=12695

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.