loading

مرادی: مالیات شرکت فلات قاره باید در هرمزگان پرداخت شود


مرادی: مالیات شرکت فلات قاره باید در هرمزگان پرداخت شود

نماینده مردم هرمزگان: مالیات شرکت فلات قاره باید در هرمزگان پرداخت شود

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت فلات قاره است دارای ۶ منطقه عملیاتی است که ۴ منطقه‌ی آن در هرمزگان و ۲ منطقه در بوشهر است اما مالیات آن در بوشهر پرداخت می‌شود لذا لازم است به این مسئله نیز رسیدگی شود و مالیات فلات قاره در هرمزگان پرداخت شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی هرمزگان، احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، در نشست با فعالان اقتصادی و وزیر اقتصاد و دارایی ضمن تبریک ایام، اظهارداشت: استان هرمزگان محوریتش دریا است و با بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر ساحل ظرفیت بالقوه‌ای در این حوزه دارد و اعتقاد داریم اگر دولت‌ها به این حوزه در سال‌های مسئولیتشان خوب می‌پرداختند هرمزگان با یک میلیون ۸۰۰ هزار نفر جمعیت امروز با مشکلی در حوزه اشتغال روبرو نبود.

وی با بیان اینکه عنصر اعتماد بین دولت و بخش خصوصی حاکم نیست، گفت: وزیر جهادکشاورزی زمانی که به هرمزگان آمدند تمام اختیارات خود را به استاندار هرمزگان تفویض کردند که منجر به امیدآفرینی در استان شد از این رو خواهش داریم حضرتعالی نیز این کار را انجام دهید.

مرادی با تاکید بر لزوم اصلاح قوانین مرز رسمی، عنوان کرد: گمرک گوگسر، قبل از انقلاب، گمرکی پررونق بوده است و بسیاری از مردم از این طریق امرار معاش می‌کردند که خواهش داریم برای فعالسازی آن تمهیداتی اندیشیده شود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره مشکلات مالیاتی بازرگانان قشمی، ادامه داد: بحث اظهارنامه‌ها در قشم، یکی از مشکلات ما است و کاملا مشهود است که تجار و بازرگانان در این موضوع مقصر نبوده‌اند چرا که مدیر وقت به بازرگانان گفته است که حق ندارند اظهارنامه پر کنند و امروز بر اساس آن مشکلاتی چون ممنوع الخروجی برای بازرگانان ایجاد شده است.

احمد مرادی با تاکید بر لزوم فعالسازی ظرفیت‌های تعاونی‌های مرزنشینان، تصریح‌کرد: یک زمانی می‌گفتند در کشور ۲۰ میلیارد دلار قاچاق انجام می‌شود، همان زمان ۳ میلیارد دلار به مرزنشینان منتسب می‌شد اما ۱۷ میلیارد دلار از آن توسط قاچاقچیان دم کلفت بود که نه زندان می‌روند و نه تیر می‌خورند.

وی خاطرنشان‌کرد: نباید چوب تخلف قاچاقچیان دم کلفت را مرزنشینان ما بخورند، برخی مسائل نفس مرزنشینان را گرفته است و هم در این سوی آب آن‌ها را تحقیر می‌کنند و هم در آن سوی آب.

وی خاطرنشان‌کرد: در بحث مالیاتی که باید در استان پرداخت شود، تصریح قانون این است که هر بنگاه اقتصادی باید در محل فعالیتش عوارض و مالیاتش را پرداخت کنند، عمده مشکل امروز ما شرکت فلات قاره است که دارای ۶ منطقه عملیاتی است که ۴ منطقه‌ی آن در هرمزگان و ۲ منطقه در بوشهر است اما مالیات آن در بوشهر پرداخت می‌شود لذا لازم است به این مسئله نیز رسیدگی شود و مالیات فلات قاره در هرمزگان پرداخت شود.

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=12698

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.