loading

پیگیری طرح توسعه سواحل مکران در دستور کار دولت قرار دارد


سردار دهقان مطرح کرد:

پیگیری طرح توسعه سواحل مکران در دستور کار دولت قرار دارد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکران در جمع اعضای اتاق بازرگانی هرمزگان گفت :منطقه مکران از لحاظ ژئو فیزیکی و زیرساختهای اقتصادی دارای ظرفیت های بالقوه و بالفعلی است که باید به عنوان موتور محرک وپیشران توسعه ملی تلقی شود.

سردار حسین دهقان ادامه داد: چرا که بندر چابهار به بسیاری از نقاط دنیا متصل بوده که تأثیر آن علاوه بر استان موجب ارتقاء سطح تجاری دریایی کشور و منطقه نیز می شود.

وی اظهار داشت: متاسفانه در بازه زمانی که می توانستیم با اراده و تصمیم راهبردی از ظرفیت های عظیم خدادادی منطقه بهره مند شویم غفلت کردیم و زمان را از دست دادیم.

دهقان افزود: از سال ۸۷ حوزه مکران مطرح شد و مقام معظم رهبری این منطقه را گنج پنهان دانستند که حتما مورد توجه جدی قرار گیرد، دولت های سابق در مراحل زمانی یک سری اقداماتی توسعه ای انجام دادند ولی ماموریت ها به طور شایسته به سرانجام نرسید .

این مقام مسئول تصریح کرد: با استقرار دولت سیزدهم و تبیین سیاستهای کلان کشور در حوزه های مختلف، عزم و جزم دولت آقای رییسی بر این است که با جدیت و مطالعه پیگیر طرح توسعه منطقه مکران باشد که اتمام آن می تواند تاثیر بسزایی در توسعه اقتصادی کشور داشته باشد و شاهد تحول و پیشرفت در این منطقه و به تبع آن در کشور باشیم.

دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکران به اتصال آبهای چابهار به آبهای جهانی از شرق آسیا تا آسیای میانه در آینده نیز اشاره کرد و افزود: شرق هرمزگان داری ظرفیت های فوق العاده ای در بخش کشاورزی و شیلات و صنایع نساجی و… است که می توان افق کاملا امیدوار کننده و چشم انداز جذابی از این منطقه به وجود آورد .

سردار دهقانی با اشاره به زیرساختهای ایجاد شده برای سرمایه گذاری و روند توسعه پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری در سواحل مکران با محوریت دستگاه های اجرایی افزود : توسعه زیرساخت ها به همراه تمام ظرفیت های منطقه در ۳ بازه زمانی در دستور کار داریم مانند اجرای عملیات فاز دوم بندر شهید بهشتی در بندر جاسک ، تکمیل کریدور ساحل جنوب از چابهار ،هرمزگان تا شلمچه و.. که امیدواریم در زمان کوتاهی به نتیجه برسد.

وی در خصوص نیروگاه سیریک گفت: این نیروگاه بزرگ با سرمایه گذاری روس ها در حال پیشرفت کاری است.

سردار دهقان به تقویت بخش های خصوصی و دانشگاهی و ایجاد تعاون های متعدد اشاره کرد و افزود: مشارکت مردم در فرآیند توسعه منطقه مکران ضروری است که باید برای رسیدن به نقطه مطلوب، وارد میدانِ پیشرفت و آبادانی شوند.

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=11729

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.