loading

اقدمات اتاق در باب رفع مشکلات اتحادیه کارگزاران گمرکی هرمزگان بی نظیر بوده است


رییس اتحادیه کارگزاران گمرکی هرمزگان:

اقدمات اتاق در باب رفع مشکلات اتحادیه کارگزاران گمرکی هرمزگان بی نظیر بوده است

رییس اتحادیه کارگزاران گمرکی استان هرمزگان گفت: حمایت های اتاق بازرگانی هرمزگان و در راس آنها ریاست اتاق از انجمن های تخصصی بی نظیر بوده است و بسیاری از مشکلات کارگزاران نظیر مشکلات مالیاتی توسط اتاق پیگیری و رفع شده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی هرمزگان، عارف شکرپور در مراسم تجلیل از پیشکسوتان کارگزاران گمرکی اظهار داشت: اتاق بازرگانی هرمزگان در پیشبرد اهداف اتحادیه نقش مهم و کلیدی داشته است.

وی بررسی و شناسایی فرصت ها و تهدید های حوزه فعالیت کارگزاران امور گمرکی، برگزاری کلاس های مختلف آموزشی در خصوص استاندارد و آشنایی با قوانین و مقررات گمرکی جهت رویه های صادرات و وارداتی کالا و همچنین ایجاد انعطاف در قوانین سازمان امور مالیاتی در خصوص محاسبات مالیاتی و تراکنش های بانکی را بخشی از اقدامات اتحادیه کارگزاران گمرکی طی سال گذشته عنوان کرد.
شکرپور ادامه داد: در راستای خدمات دهی به اعضا طی سال گذشته ۳۰ برنامه تدوین شد و برای بسیاری از موضوعات و مشکلات این اتحادیه کمیسیون تخصصی و اتاق فکر تشکیل شد.

وی همچنین گریزی به پرونده های سنگین تراکنش های مالیاتی اعضا زد و گفت :پس از آنکه مشکل تعقیب مالیاتی و انسداد حساب های بانکی کارگزاران گمرکی و ترخیص کاران بابت بدهی مالیاتی دارندگان کارت های بازرگانی مطرح شد ، این اتحادیه با همراهی اتاق بازرگانی استان در اوج پیک کرونا به این موضوع پرداخت و توانست با رایزنی های متعدد با اداره کل امور مالیاتی استان مشکل پرونده های بسیاری را برطرف کند.

رییس اتحادیه کارگزاری گمرکی بندرعباس همچنین از تشکیل کمیسیون مشترک اداره استاندارد، اتاق بازرگانی و آزمایشگاه های همکار خبر داد و تصریح کرد: با هدف ساماندهی، ایجاد هم افزایی، ارتقای کیفیت و همراهی در رفع موانع و مشکلات صادرکنندگان و وارد کنندگان ، کمیسیون مشترک استاندارد و اتاق بازرگانی و آزمایشگاه های همکار تشکیل شد که نقطه عطفی در عملکرد این اتحادیه محسوب می شود.

شکرپور گفت : متاسفانه اوضاع نابسامان اقتصادی سبب تنگ شدن عرصه کار و فعالیت برای صادرکنندگان شده است و با همدلی و یاری یکدیگر می توان شاهد پیشرفت های بیشتر در زمینه فعالیت های اقتصادی و تجاری باشیم.

وی با بیان اینکه ما مدیون تلاش ها و پیشکسوتان عرصه های اقتصادی هستیم که در هر شرایطی دست از تلاش برای گسترش فعالیت های اقتصادی برنداشتند، افزود: امید است بتوانیم با وجود شرایط سخت دستاورهای بسیار خوبی برای استان در بخش های اقتصادی و تجاری رقم بزنیم و بدون شک تمام تلاش های ما ثمربخش خواهد بود.

وی با بیان اینکه حق‌شناس بزرگان و پیشکسوتان این عرصه هستیم که تلاش برای توسعه فعالیت های اقتصادی و تجاری دست بر نداشتند افزود : بنا بر وظیفه مان از آنها قدردانی می کنیم از مدتها قبل تصمیم داشتیم این همایش را برگزار کنیم که به علت کرونا به تاخیر می افتاد تا اینکه امروز فرصت را غنیمت شمردیم تا از خدمات این عزیزان تشکر کنیم و این رویه را نیز ادامه خواهیم داد.

در پایان این مراسم از اعضای پیشکسوت اتحادیه کارگزاران گمرکی بندرعباس با اهدا لوح، تقدیر به عمل آمد.

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=10386

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.