loading

حل و فصل اختلافات حقوقی شرکت های دانش بنیان از طریق داوری


مسوول مرکز داوری اتاق بازرگانی هرمزگان مطرح کرد:

حل و فصل اختلافات حقوقی شرکت های دانش بنیان از طریق داوری

مسئول دفتر مرکز داوری اتاق بازرگانی در دفتر بندرعباس گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان مانند تمامی شرکت‌های تجاری مطرح در قانون تجارت باید ترتیبات قانونی جهت تشکیل و عضوگیری را رعایت و مشغول به فعالیت شوند .

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی هرمزگان، مرتضی کناری زاده در این خصوص گفت: خوشبختانه با توجه به حمایت‌هایی که از شرکت های دانش بنیان در کشور می‌شود روز به روز به تعداد شرکت های دانش بنیان افزوده می‌شود و پارک علم و فناوری مکان و فضای مناسبی جهت فعالیت این شرکت را فراهم نموده است .

وی بیان داشت: مرکز داوری اتاق بازرگانی هرمزگان چندی پیش تفاهم‌نامه‌ای را با مدیریت پارک علم و فناوری هرمزگان منعقد کرد که بر اساس این تفاهم نامه کلیه شرکتهای دانش بنیان بتوانند جهت میانجیگری و حل و فصل اختلافات حقوقی خود از ظرفیت مرکز داوری استفاده نمایند .

کناری زاده ادامه داد: تفاهمنامه منعقده بستر مناسبی برای کاهش هزینه ها و وقت این شرکت ها جهت حل و فصل اختلافات ایجاد نموده است .

رییس مرکز مرکز داوری اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان مانند سایر اشخاص جهت شروع فعالیت های تولیدی ، بازاریابی و سایر اقدامات مرتبط نیازمند توافق شفاهی یا کتبی و انعقاد قرارداد با سایر اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند و بروز اختلافات ناشی از عدم انجام تعهدات یا نقض تعهدات ، فسخ قرارداد، ابطال قرارداد امری اجتناب‌ناپذیر و محتمل است .

وی تاکید کرد: این شرکت ها می توانند با درج شرط داوری در قراردادهای خود یا انعقاد موافقتنامه‌های داوری با طرف معامله و قرارداد به جای مراجعه به دادگستری به مرکز داوری مراجعه نمایند و سیاست کلی قوه قضاییه نیز استفاده از ظرفیت نهاد داوری جهت حل و فصل اختلافات است.

کناری زاده در پایان خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به تفاهمنامه می توانند از ظرفیت میانجیگری و داوری مرکز جهت حل و فصل اختلافات خود استفاده نمایند.

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=11013

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *