loading

اینفوگرافیک طرح شاخص مدیران خرید (PMI) – دی ۱۴۰۲


 

شامخ ترکیبی کل اقتصاد – دوره پنجاه و دوم
Ø شاخص مدیران خرید برای کل اقتصاد در دی ماه مقدار ۵۰.۸۴ محاسبه شده‌است و نسبت به ماه قبل افزایش داشته و در محدوده مرزی ۵۰ قرار گرفته و طی ۵ ماه اخیر دومین کمترین مقدار را به ثبت رسانده‌است.
Ø شاخص میزان فعالیت‌های کسب‌وکار در دی ماه (۴۹.۵۰) همچنان برای دومین ماه پیاپی کاهشی است و بخش‌های خدمات و کشاورزی و ساختمان شاهد کاهش بیشتری در فعالیت‌ها بوده‌اند.
Ø شاخص موجودی مواد اولیه یا لوازم خریداری شده در دی‌ماه (۴۹.۸۵) برای دومین ماه متوالی کاهش داشته و شرکت‌ها در تأمین نهاده‌های مورد نیاز با چالش روبرو هستند.
Ø شاخص میزان استخدام و بکارگیری نیروی انسانی با ثبت مقدار ۴۹.۱۲ به کمترین میزان ۴ماه اخیر رسیده‌است.
Ø شاخص میزان صادرات کالا و خدمات در دی ماه (۴۷.۷۷)، برای هفتمین ماه متوالی از تیرماه، کاهش در صادرات را نشان می‌دهد، هرچند نسبت به ماه گذشته، از شدت کاهش آن کاسته شده است.
Ø شاخص میزان فروش کالاها یا خدمات برای سومین ماه پیاپی کاهش داشته (۴۸.۲۳) و کمترین مقدار شش ماهه اخیر از مردادماه را به ثبت رسانده‌است
شامخ صنعت – دوره شصت و چهارم
Ø شاخص مدیران خرید صنعت در دی ماه با ثبت عدد ۵۱.۶۵، نسبت به ماه قبل بهبود داشته‌است، اگرچه در ۴ ماه اخیر دومین کمترین مقدار خود را ثبت کرده‌است.
Ø شاخص مقدار تولید در دی‌ماه (۵۳.۰۲) در مقایسه با آذرماه اندکی افزایش داشته، هرچند در سری چهارماهه خود پس از آذر ماه کمترین مقدار را دارد.
Ø شاخص میزان سفارشات جدید مشتریان با ثبت مقدار ۵۱.۲۷ در مقایسه با آذرماه افزایش داشته، اگرچه تقاضای کل صنعت اندکی بهبود داشته اما همچنان در اکثر زیربخش‌های صنعت با کاهش روبرو است.
Ø شاخص موجودی مواداولیه خریداری¬شده (۴۷.۹۲) برای هفتمین ماه پیاپی از تیرماه کاهش داشته‌است.
Ø شاخص میزان استخدام نیروی کار (۴۶.۸۹) در مقایسه با ماه گذشته شدت کاهش بیشتری داشته و بیشترین نرخ کاهش ۲۲ماه گذشته از فروردین ۱۴۰۱ را به ثبت رسانده‌است.
Ø شاخص میزان صادرات کالا (۴۷.۲۸) همچنان برای هفتمین ماه متوالی روندی کاهشی داشته‌است.
Ø شاخص قیمت خرید مواد اولیه ۷۰.۰۱ بیشترین مقدار ۷ماهه از تیر ماه را به ثبت رسانده‌است.

ضمیمه

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=16027

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *