loading

هرمزگان در حوزه اراضی کشاورزی بیش از ۷۰ درصد حدنگاری شده است


معاون قوه قضائیه کشور:
هرمزگان در حوزه اراضی کشاورزی بیش از ۷۰ درصد حدنگاری شده است

معاون رئیس قوه قضائیه و ریاست عالی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه نشست با فعالان اقتصادی هرمزگان از صدور اسناد سند مالکیت ۷۹۶۳۰ هکتار اراضی کشاورزی در قالب ۸۶۳۷ قطعه معادل ۷۱ درصد اراضی کشاورزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی هرمزگان معاون رئیس قوه قضائیه کشور در این نشست که باحضور دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی هرمزگان، مدیرکل ثبت اسناد و املاک هرمزگان، و فعالان اقتصادی استان در سالن جلسات اتاق بازرگانی هرمزگان برگزار شد، گفت: هرمزگان در عرصه های ملی و منابع طبیعی کاملا حدنگاری شده است و در حوزه اراضی کشاورزی بیش از ۷۰ درصد از اراضی حدنگاری شد.

حسن بابایی، با بیان اینکه علاوه بر حدنگاری پهنه های منابع طبیعی و کشاورزی سایر لایحه ها را در دستور کار قرار دادیم، عنوان کرد: از جمله لایحه ها مربوط به صنعت در ۱۴ شهرک صنعتی و ۱۵ ناحیه صنعتی حدنگاری به اتمام رسیده است.

بابایی، با ذکر اینکه بیش از ۴۵۰۰ فقره سند برای فعالان اقتصادی و واحد های تولیدی سند صادر شده است، افزود: امروز آئین واگذاری آخرین اسناد مربوط به واحدهای صنعتی که در شهرک ها مستقر هستند برگزار می شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مطرح کرد: در خصوص شرکت های دانش بنیان فعال در پارک‌های علم و فناوری بر اساس بند چ ماده ۴ قانون جهش تولید دانش بنیان مصوب ۱۴۰۱ از حیث اعیانی امکان صدور سند برای واحدهایی که در شهرک ها فعال هستند وجود دارد.

وی، ادامه داد: مکاتبه ای معاونت املاک ما با مدیران استان ها انجام دادند که در بحث شرکت های دانش بنیان زمینه صدور اسناد برای واحدهای احداثی در شهرک ها و پارک های علم و فناوری فراهم کنیم.گفتنی است، در این نشست فعالان اقتصادی هرمزگان دغدغه ها و چالش های خود را در زمینه های مختلف اقتصادی با معاون رئیس قوه قضائیه مطرح کردند.

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=16587

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *