loading

نائب رییس اتحادیه کارگزاران گمرکی بندرعباس مطرح کرد:


وسط سال بخشنامه ها و قوانین را تغییر ندهید

نائب رییس اتحادیه کارگزاران گمرکی بندرعباس گفت: تغییر بخشنامه ها و قوانین در زمان تعیین شده باید صورت پذیرد و تغییر بخشنامه ها در زمانی غیر از این صدمات جبران ناپذیری را به بدنه اقتصادی کشور وارد می سازد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی هرمزگان، محمود رستگار در نشست بررسی فرصت و تهدیدهای اقتصادی استان اظهار داشت: فعالان اقتصادی بر اساس بخشنامه ها و قوانین که در سال تعیین می شود قراردادهای تجاری خود را با طرف خارجی و بازار کشورهای هدف تنظیم می کنند و باید به تعهدات خود بر اساس قرارداد پایبند باشند و این در حالی است که با تغییر ناگهانی بخشنامه ها و قوانین آن هم به صورت غیر کارشناسی، در واقع علاوه بر از دست رفتن بازار، تمام سرمایه تجار نیز از دست می رود.

وی تصریح کرد: گمرک در بروز چنین مشکلاتی هیچ دخل و تصرفی ندارد اما متاسفانه اکثر افراد علت بروز چنین مشکلاتی را در گمرک جستجو می کنند این در حالی است که نهادهای قانونگذار مسبب اخلال در رویه اقتصادی کشور هستند.

رستگار بیان داشت: متاسفانه در برنامه های اقتصادی کشور هیچ دوراندیشی وجود ندارد و نتیجه آن هم به تغییر ناگهانی بخشنامه و قوانین و در نتیجه از دست رفتن سرمایه و فرصت بازرگانان و ضربه سنگین به اقتصاد کشور ختم می شود.

لینک کوتاه مطلب:https://bndccim.com/?p=5905

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *